Nejsilnější laserová zbraň světa trhá rekordy efektivity. Američané ji mohou použít naprosto všude

Společnost Lockheed Martin dodává vojenskou technologii již od dvacátých let minulého století. Tentokrát se však firmě podařilo dodat americké armádě svou dosud nejmocnější laserovou zbraň, která je navržená pro univerzální užití.

Laserová novinka má sílu rekordních 300 kW a je pětkrát silnější než taktický laser HELIOS, který americké námořnictvo obdrželo v srpnu. Nový laser je nejen silnější a efektivnější, ale zároveň i lehčí. Prozatím výrobek čekají terénní testy, které proběhnou ve druhé polovině tohoto roku.

Ve složitosti je krása
Vývoj laserových zbraní tak urazil od roku 2020 pořádný kus cesty. Co tehdy začalo jako slibný koncept se nyní vyvinulo do podoby žádaných a praktických zbraní. Výroba takového arzenálu přitom není jednoduchým a přímým procesem, neboť výsledný produkt může být poměrně rychle zavržen, když ztratí užitnost.

Zároveň se skládá z několika složitých subsystémů. Mezi ně patří zdroje energie, generátor laseru, zaměřovací systémy a další zařízení, která musí být kompatibilní a dohromady tvoří zařízení použitelné na zemi, na vodě, ve vzduchu či ve vesmíru.

Zdroj: New Atlas

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.