Z Karlovarska jde do Senátu Evu Procházková z ANO

Druhé kolo voleb bylo ve znamení nízké účastí voličů. Zatímco prvního kola, které se konalo zároveň s komunálními volbami, se zúčastnilo 39,55 procenta voličů, k volebním urnám jich ve druhém kole přišlo je 10,51 procenta.

„Jsem šťastná, že mí voliči jsou perfektní a přišli k urnám,“ poděkovala Věra Procházková bezprostředně po vyhlášení výsledků voleb.

„Blahopřeji Věře Procházkové k vítězství, věřím, že bude lobovat v Praze za Karlovarsko, které pomoc určitě potřebuje,“ uvedla Eva Chromcová, které ve druhém kole neuspěla.

Věra Procházková (ANO) získala 67,97 procenta hlasů a porazila Evu Chromcovou (SPD), ta získala 32,02 procenta hlasů.

Dosavadní senátor Jan Horník (STAN), který zastával funkci místopředsedy Senátu, svůj post neobhájil, skončil už v prvním kole na čtvrtém místě za Martinem Malečkem (VOK). Volbu Horníka narušil současný Hejtman Petr Kulhánek, který fakticky rozdělil voliče Horníka na dvě poloviny.

Součet hlasů tomu jasně nasvědčuje.

Kulhánek se svou mediální klikou v Karlových Varech úplně rozbil také kandidátku domovského lokálního hnutí KOA, jehož je spoluzakladatelem. Úplně odstavil současnou předsedkyni Michaelu Tůmovou, kterou jako lídryni vystřelil z prvního místa kandidátky mimo karlovarské zastupitelstvo. Politik Kulhánek zakončil svůj sólový útok na vlastní lidi u deváté pozice a vybojoval si opět mandát zastupitele v Karlových Varech.

foto

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.