Že jsme ČSSD ve volbách schovávali? Na brandy kašlu, říká její šéf

Není chyba, že sociální demokracie kandidovala pod různými značkami, nikoliv pod ČSSD, a to včetně vás?

Sociální demokracie nemá vstupovat do projektů, kde kandiduje s ideovými odpůrci. To sociální demokracii poškodilo. Naopak je dobře, když se snaží lidé, kteří mají k sociální demokracii blízko, ji vtáhnout do společných projektů a ty projekty by měly být napříč republikou, co možná nejpodobnější. Ale není nic kvalitního na tom, když se strana stane sektou, která žádná spojenectví neuzavírá a komunikuje jen se svými členy. Já jsem pro otevřenost ostatním (…) Vadí mi ale pojem „značka“, myslím, že politika není o značkách, brandech, ale o myšlenkách a snaze vytvářet společná ideová hnutí a ideový podklad. Proto jsme v politice, já na značky kašlu.

Nepřemýšlel jste o rezignaci?

V lednu máme sjezd. Není třeba tři měsíce před sjezdem vyvolávat chaos. Po komunálních volbách je vždy složitá situace, v řade míst jsme uspěli a obhájili místa a pak jsme připravili projekty, které úspěšné nebyly, protože na to neměly dost času. (…) Jsem ochoten obhájit pozici, pokud o to strana bude mít zájem a uvidíme, na čem se domluvíme s ostatními členy vedení.

zdroj: Seznam zprávy, číst více…


„Slušní politici z ČSSD už před čtyřmi roky  začali opouštět stranu po té, co kmotři společně s Hamáčkem  značku i s voliči předali hnutí ANO a SPD. Tak přišla ČSSD o téměř všechny voliče. ČSSD musí nejdříve vyprášit z kožichu všechny kmotry, a teprve pak se může pokoušet o politický comeback,“ promluvil jeden z bývalých vysoce postavených členů ČSSD na Karlovarsku, který  odešel před několika lety s proroctvím, které se podle něj dnes jen vyplnilo.

Kauzy ČSSD v celorepublikovém měřítku nejspíš nezasáhly jako před časem ODS. Ta od té doby kandiduje pod jinými značkami, protože ODS už od té doby tolik netáhne. Vláda s hnutím ANO jen prodloužila agonii pražských pašalíkářů, kteří za přežití jednoho volebního období a  svých trafik,  pohřbili celou ČSSD na dlouhé roky.

„Mnoho členů ČSSD mi můj odchod oslazuje dodnes. Nekonečně anonymně pomlouvají, šiří lži a špínu, ale skrytých kmotrů se nejspíš nezbavili. Jsou to mnohdy ti, kterým jsem osobně pomohl v řadě případů. Proto jsem rád, že jsem ČSSD opustil. Nesnesu být spojován a lidmi, které si kmotři vodili například v kauze neberoucí konce „Rop Severozápad“, která je další mega-ostudou kmotrovských praktik. ČSSD se ocitla ne smetišti politiky, protože slušní a kvalitní lidé se kmotry ovládat nenechali. Proto museli stádo ovcí opustit. Možná proto tam zůstali jen lidi bez vlastního myšlenkového obsahu a političtí vazalové s nulovým potenciálem,“ doplnil občan, který si nepřál být jmenován.

 

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.