ZŠ Kolová podporuje sportovní aktivity

Obec Kolová se nachází v malebné krajině na východní hranici CHKO Slavkovský les přibližně 10 km jižně od Karlových Varů a aktuálně v ní žije 824 obyvatel. Obec není velká, ale výborně v ní funguje základní škola, která má v současnosti 80 žáků a zapojuje děti do zajímavých projektů. Během září škola zahájila dva nové sportovní projekty: Se školou na golf a Běháme s Emilem.

„Naším cílem je děti více rozhýbat a nabídnout jim nové sportovní aktivity, díky kterým by mohly zažít více radosti ze sportu. V prvním případě jsme se spojili s Českou golfovou federací, Golf Clubem Karlovy Vary a Golf Clubem Háje. Prožili jsme s dětmi krásné golfové dopoledne na místní hřišti a radost z prvních odpalů byla obrovská. Odpoledne se k nám přidali i rodiče. Pokračovat budeme pravidelně v rámci hodin tělesné výchovy a těšíme se i na celorepublikové školní turnaje,“ nadšeně popisuje první projekt ředitelka školy Monika Sommerová.

V den výročí 100 let od narození manželů Zátopkových spustila škola další projekt Běháme s Emilem. „Inspirovali jsme se Základní školou Trivium z Dobřan v Orlických horách, kde projektu vdechli život. Spojili jsme se Českým olympijským výborem a Nadací Dany a Emila Zátopkových a při zahajovacím běhu nás podpořil moderní pětibojař a olympijský vítěz David Svoboda. Běhu se budeme věnovat pravidelně, dopoledne během větrací přestávky,“ dodává Monika Sommerová.

Dobrovolný běh (v kratší nebo delší verzi) bude odměňován drobným kamenem, který bude postupně plnit drátěnou sochu běžce. Přidat se k žákům mohou i rodiče nebo místní občané. Podporovat děti a mládež ve sportovní činnosti je v dnešní době velmi důležité. Kromě zlepšení fyzické kondice sport přináší i mnoho duševních benefitů a v případě školy v Kolové i krásný mezigenerační přesah.

 

 

Zdroj: ZŠ Kolová

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.