Šlachta ovládl volby v Pohořelicích, dostal od politiků stopku.

Bývalý elitní detektiv Robert Šlachta mohl v sobotu se svým hnutím Přísaha slavit volební vítězství. V pětitisícových Pohořelicích, kde je doma, získal 41 procent hlasů. Přesto míří do opozice. Starostou zůstane Miroslav Novák (ODS).

Šlachtova formace získala v jihomoravské obci 9 mandátů, což na většinu v 21členném zastupitelstvu nestačí.

Na radnici voliči vyslali ještě 5 zastupitelů ODS v čele se současným starostou Miroslavem Novákem, 4 členy ANO a po jednom zastupiteli mají STAN, Moravané a Naše Pohořelice.

A právě zástupci všech zbylých uskupení podle informací Seznam Zpráv v pondělí odpoledne podepsali koaliční prohlášení. „Navržená koalice bude pro následující období disponovat v zastupitelstvu dvanácti mandáty z 21 možných, což představuje 57 procent,“ píše se v dokumentu.

„Pan Šlachta má devět mandátů, ale nemá majoritu. Udělal něco, co jsme možná neznali. Ukázal předvolební show, dobře připravené PR. Je to pro nás škola. Umí působit na lidi,“ sdělila pro Seznam Zprávy jedna ze zastupitelek, která se od Šlachty odvrátila.

Blog občana

Strana jednoho muže?

Místní politici dali Šlachtovi v Pohořelicích stopku.  Těžký úder může vyústit jen v konstruktivní opozici, nebo se bude muset Šlacha poohlédnout  po novém předsedovi Přísahy.

Co volby, to pech. Možná trochu sebereflexe a civilní přístup k členské základně, možná změna postojů nebo PR týmu. Přísaha se bude muset zamyslet i nad nulovou podporou komunální politiky, kde členové dělali kampaň za své a na koleni v zádech se stranickými příkazy s nařízeními jdoucími často proti komunálním zájmům pod „zaklínáním ochrany značky Přísaha.“ 

Politická strana nemůže být nejspíš řízena polovojenským režimem, ale spíš pragmatismem, vizemi  a nikoliv jen štěkáním za plotem na sociálních sítích.   

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.