Sokolovští kriminalisté si posvítili na drogové dealery

Na několika místech v Sokolově a v Bukovanech zatkli 15. září sokolovští kriminalisté ve spolupráci s krajskými kriminalisty šest osob. Tato akce proběhla v rámci boje s drogovou kriminalitou v Karlovarském kraji. Následně došlo k domovním prohlídkám a prohlídkám jiných prostor, při nichž byly zajištěny finanční prostředky bezmála ve výši 500 000 Kč, téměř 400 gramů bílé krystalické látky předběžně vyhodnocené jako pervitin, osobní vozidlo a také byt.

„Kriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje zahájili trestní stíhání 35letého muže, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Zároveň zahájili trestní stíhání dalších tří osob ve věku 20, 25 a 26 let, které obvinili ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Pešková

Obviněný pětatřicetiletý muž z Bukovan prodával pervitin nejméně od roku 2017 až do svého zatčení na různých místech v Karlovarském kraji a přišel si tak na několik milionů korun. Ostatní obvinění z této čtveřice od něj pervitin kupovali a dále jej prodávali dalším osobám. Pětadvacetiletý muž navíc prodával i marihuanu.

„Policejní komisař podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného pětatřicetiletého muže do vazby, který jej akceptoval. V případě prokázání viny hrozí trojici osob trest odnětí svobody až na pět let. Pětatřicetiletému muži, který skončil ve vazbě, hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody až na dvanáct let,“ dodala policejní mluvčí.

 

Zdroj: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.