Nemocnice Sokolov zorganizovala Den zdraví

V Městském domě kultury v Sokolově se v úterý 20. září dostalo na přetřes téma zdraví, zdravý životní styl a také prevence. Nemocnice Sokolov si na tento den připravila zdravotnickou preventivně vzdělávací akci Den zdraví. Na návštěvníky čekaly téměř dvě desítky bezplatných vyšetření a konzultací nejen se zdravotníky, ale také s nutričními poradci, hygieniky nebo zástupci Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Podle ředitelky nemocnice Jitky Bureš Samákové je řadě onemocnění možné předcházet, nebo je odhalit už v časném stádiu. „A tím se dá výrazně zvýšit šance na úspěšnou léčbu a často také na úplné uzdravení,” vysvětlila ředitelka nemocnice hlavní důvod, proč nemocnice tuto akci společně s MDK připravila. Jedním z cílů Dne zdraví s Nemocnicí Sokolov totiž bylo zvýšení zájmu obyvatel Sokolova o prevenci a jejich zdravotní stav.

Programy s tímto zaměřením jsou často plně hrazeny pojišťovnami a lidem nezatíží jejich domácí rozpočet. Jedná se například o screening karcinomu prsu pro ženy, karcinomu tlustého střeva a konečníku u osob starších 50 let nebo o preventivní prohlídky u zubaře, na které má jednou ročně nárok každý pacient. „Kromě nich je řada preventivních opatření, které můžeme ovlivnit sami. To je třeba zdravá strava, čištění zubů, trénink paměti nebo nácvik první pomoci. Proto část konzultací byla zaměřena právě tímto směrem,“ dodala Jitka Bureš Samáková.

 

Zdroj: Město Sokolov

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.