Sokolov zvítězil v soutěži Přívětivý úřad 2022

V jednotlivých krajích i v rámci celé České republiky byly Ministerstvem vnitra ČR oceněny nejlepší městské úřady v soutěži Přívětivý úřad. V Karlovarském kraji se na prvním místě umístila Sokolovská radnice, která tak porazila Karlovy Vary a Cheb. V loňském roce zabodoval Sokolov na třetím místě.

Soutěž Přívětivý úřad je Ministerstvem vnitra ČR pořádána již sedmým rokem. Sokolov do ní vstupuje pravidelně. Po letošním krajském vítězství a loňském třetím místě v regionu se může ještě pochlubit třetím místem v roce 2016 při prvním ročníku soutěže. V rámci celostátního hodnocení po roce opět zvítězil městský úřad Kolín. Na druhém místě byl magistrát v Liberci a třetí skončil městský úřad ve Znojmě. V letošním roce se zapojilo 125 obcí s rozšířenou působností, což tvoří 55 procent ze všech.

„Pozitivní příklady z těchto i dalších měst inspirují. I proto se snažíme touto soutěží šířit dobrou praxi, a zvyšovat tak kvalitu služeb veřejné správy,“ uvedl k soutěži náměstek ministra vnitra David Sláma.

Soutěž sleduje kvalitu přístupu úřadů ke svým klientům. Hodnotí se míra online řešení agend, dostupnost služeb pro občany, otevřenost radnic nebo úroveň komunikace a například i rozvinutost participace občanů na věcech veřejných.

Příklady dobré praxe jsou pravidelně sbírány a publikovány. Lze z nich vyčíst znatelný rozvoj mobilních a webových aplikací, které umožňují přímou a efektivní komunikaci občana s úřadem. Z dalších příkladů se objevuje řada aktivit, kdy se města snaží zlepšit kvalitu veřejného prostoru a života obyvatel.

 

Zdroj: město Sokolov

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.