V Mariánských Lázních proběhne cyklus přednášek o cestování

V nejbližší době se v Mariánských Lázních budou konat tři přednášky na téma cestování, jež budou prezentovat zkušení cestovatelé. Různé kouty světa v průběhu září a října představí nejen zájemcům o cestování Jiří Kolbaba, Petr Bořil a Jakub Greschl. Na první z nich si mohou návštěvníci rozšířit své zeměpisné obzory již dnes.

Ve čtvrtek 15. září od 19.30 hodin proběhne beseda s Jiřím Kolbabou, která se uskuteční v kongresovém sále hotelu Krakonoš. Jiří Kolbaba je cestovatel, fotograf a spisovatel, viceprezident Českého klubu cestovatelů. Procestoval všechny kontinenty, více než 130 zemí světa. Je popularizátorem poznávání cizích kultur a ochrany fauny a flóry. Na začátku roku 2012 se připojil k vědecké expedici výzkumníků z Masarykovy univerzity v Antarktidě. V rámci dobrovolnického programu se podílí na chodu a zazimovávacích pracích na polární stanici J. G. Mendela. V roce 2013 navštívil Antarktidu již potřetí.

Ve středu 21. září v 17.00 se v Městské knihovně bude konat první část podzimního cyklu cestovatelských přednášek Ing. Petra Bořila, tentokrát na téma Český ráj z jižní strany. Účastníci se můžou se těšit na atraktivní fotografie a odborný výklad tohoto zkušeného cestovatele.

Ve středu 12. října je rovněž v Městské knihovně naplánovaná přednáška mladého handicapovaného cestovatele a fotografa Jakuba Greschla Americký sen – nic není nemožné. Jde o cestopisnou přednášku o třítýdenní cestě po západním pobřeží USA. Jakub Greschl se narodil s dětskou mozkovou obrnou, ale i přes svůj handicap si plní svůj cestovatelský sen. Prozatím navštívil přes 30 zemí.

 

Zdroj: KIS Mariánské Lázně

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.