Bude zahájena oprava stadionu v Tuhnicích

Brzy bude zahájena první etapa rekonstrukce atletického stadionu v Tuhnicích. Dosluhující centrální sportoviště získá obnovou prvky s parametry odpovídající kritériím pro pořádání krajských i celorepublikových sportovních soutěží.

Vedle rekonstrukce atletického stadionu sem patří výstavba centra úpolových sportů nebo rekonstrukce fotbalového stadionu Slavia v Drahovicích.

Všechny tyto akce by nemohly vůbec začít bez jednoho muže. Tím je bývalý náměstek primátora Mgr. Michal Riško, který vykoupil ze soukromých rukou obě nemovitosti do majetku města.

„Atletický stadion využívají stovky členů dvou atletických klubů, od nejmenších dětí až po dospělé. Dlouhá léta politici jen sportovcům planě slibovali. Základem bylo získání sportovišť do majetku města, aby se mohla dále zvelebovat, protože v soukromých rukou dál chátrala. Soukromého majitele zajímal jen provoz, který by mu přinášel zisk, ale sportoviště to nebyla. Proto tělocvična a kavárna i přes žádost města soukromníkem prodána městu nebyla,“ říká Michal Riško.

Současné vedení města uvolnilo finanční prostředky, které zdaleka nebudou stačit na celou rekonstrukci, ale město prý bude usilovat o dotační prostředky, například v rámci výzvy vypsané Národní sportovní agenturou a případně se zapojí do dalších dotačních titulů.

„Již v průběhu letošního roku vedli řadu jednání se zástupci krajského atletického svazu a místních klubů, absolvovali jsme několik významných jednání s představiteli Českého atletického svazu a podařilo se nám získat jednoznačnou podporu na rekonstrukci sportoviště krajského významu,“ uvedl veřejně zastupitel Jakub Novotný.

Zdali se rekonstrukce podaří a město sežene potřebné finanční prostředky ukáží příští léta.

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.