Mariánský podzim už se blíží

Mariánské Lázně budou již posedmnácté hostit Mezinárodní folklorní festival Mariánský podzim. Jak nám vysvětlila jedna z organizátorek Kateřina Josefi, v loňském roce se festival nekonal z důvodu vládních opatření proti pandemii, v roce 2020 proběhly pouze dva koncerty z plánovaných čtyř dnů festivalového programu.

Letos organizátoři a účastníci doufají v úspěšnou akci a setkání s přáteli. Na festival přijedou skupiny z Moravy a Slovenska i daleké Afriky (účastní se skupina z Kapverd), vystoupí samozřejmě rovněž domácí interpreti a folklorní soubory, například Marjánek (folklorní soubor Marjánek je organizátorem festivalu) a Rozmarýnek.

Občané města i jeho návštěvníci budou mít možnost slyšet některé účinkující v městském divadle na večerním koncertu v pátek 16. září ve 20:00 nebo v sobotu a neděli 17. a 18. září na městské kolonádě. Na kolonádě naplánovali organizátoři také jarmark s prodejem tradičních českých výrobků. Prezentovat se budou i moravská vína.

Součástí festivalového programu bude Folklorní okénko na zámku Kynžvart dne 17. září od 14.00 do 15.00 hodin.

„Hlavní věcí je, jestli budeme mít štěstí na počasí,“ svěřila se Kateřina Josefi se svou obavou. Odhaduje, že festival navštíví 3000 až 5000 hostů.

Program festivalu  ZDE

Zdroj: KIS Mariánské Lázně

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.