Lázeňské lesy chystají zajímavou akci

Podzim s lázeňskými lesy proběhne již třetím rokem na Svatém Linhartu, Sovově stezce. V sobotu 24. září mezi 11. a 17. hodinou spojí Lázeňské lesy Karlovy Vary síly s dalšími organizacemi – Střední lesnickou školou Žlutice, Správou lázeňských parků, s Hasičským záchranným sborem Karlovarského kraje a Velrybou Varybou, aby návštěvníkům připravili zajímavý program na celý den.

Zážitkem jistě bude možnost shlédnout práci s motorovou pilou. Tu předvede zaměstnanec lesů, který letos dosáhl mimořádného úspěchu. Zvítězil na Mistrovství České republiky v práci s motorovou pilou hned v několika kategoriích. Dále bude k vidění tahání dříví s koněm, traktorem a výcvik loveckého psa a v 11 a 14 hodin se otevřou brány obory jelena siky. V tento čas bude možné zvířata i nakrmit. Vyhlídka na oboru se zvěří bude možná z vysokozdvižné plošiny. Dále v rámci programu například hasiči představí své zásahové vozidlo.

Studenti Střední lesnické školy Žlutice si připravili ukázky troubení a vábení zvěře a práci s loveckými psy a dravci. Jízdu v harvestoru si mohou návštěvníci nacvičit v trenažeru, který se využívá při výuce. Pro nejmenší děti jsou přichystány úkoly na stezce s Velrybou Varybou.

Sportovní nadšenci kromě lanového parku určitě vyzkouší i chůzi a balancování na pružném popruhu nataženém mezi stromy, tedy „slackline“. Oblíbenou zábavou i sportovním zážitkem bude také venkovní laserová parkourová střelnice. Ta věrně simuluje zážitek ze skutečné brokové střelby na asfaltové holuby, a přitom je bezpečná pro dospělé i děti.

Na pódiu se kromě ukázek hlasů lesní zvěře a mysliveckých signálů předvedou dvě kapely, A.S. Band (od 12 do 14:30 hodin) a Funky Monx (od 15 do 16:15 hodin). Kulturní zážitek by nebyl úplný bez dobrého jídla, takže se veřejnost může ještě těšit na kulinářskou show spojenou s ochutnávkou i prodejem zvěřiny.

 

K dopravě bude zajištěna mimořádná autobusová linka Dopravního podniku Karlovy Vary.

Odjezdy z Tržnice (autobusy budou označeny „Linhart“): 11:45, 13:45, 14:45

Odjezdy z Linhartu: 13:15, 15:15, 17:15

Zdroj: Lázeňské lesy Karlovy Vary

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.