Soutěž v tvorbě graffiti v Sokolově už finišuje

Město Sokolov vyhlásilo letos na jaře soutěž v tvorbě graffiti. Ta momentálně vstoupila do svojí finální fáze. Přihlášení autoři se činí, takže z celkových sedmi plánovaných maleb, už jsou dvě hotové. Zbytek by měl být dokončen počátkem září. Panelové oplocení za klášterním areálem se tak stane jakousi outdoorovou galerií, která bude těšit oko veřejnosti.

Celkem se přihlásilo sedm výtvarníků, jejichž návrhy hodnotila komise. Po jejich realizaci hodnotící komise zvolí tři nejlepší práce. Vítěz soutěže obdrží odměnu 5 000 Kč. Autor na druhém místě získá
3 000 Kč a třetí místo bude odměněno 1 000 Kč.

Začátek plotu zdobí nepřehlédnutelné graffiti zobrazující sokola, jenž je symbolem města. Jako jediné vzniklo na zadání a vytvořil ho profesionální sprejer Tomáš Popelka známý pod přezdívkou Real143. Tématem ostatních děl je „Život ve městě Sokolov“ s řadou podtémat, z nichž bylo možné vycházet, což splňuje první z dokončených soutěžních nástěnných maleb, na které je koupaliště Michal.

Cíleně vytvořené graffiti v Sokolově dekoruje podchod na nádraží ČD, stěnu garáže mezi oplocením kolem areálu Baník (v blízkosti skateparku) nebo v areálu domu dětí a mládeže. Jako legální plochu pro tvorbu graffiti lze v Sokolově v současnosti využít betonové oplocení v zadní části sportovního areálu Baník ve směru k zahrádkám, a to z obou stran panelové plochy.

 

Zdroj: město Sokolov

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.