Dvě základky v Karlových Varech mají nová parkoviště

Nové plochy pro krátkodobé parkování a změna dopravního režimu zajistí větší bezpečnost dětí u dvou karlovarských základních škol. Dílčí proměnou prošly plochy před areály ZŠ Krušnohorská na Růžovém vrchu a ZŠ jazyků v Libušině ulici.

„Podobně jako u ZŠ Poštovní, kde jsme dopravně bezpečností opatření zrealizovali na konci uplynulého školního roku, jsme i u těchto škol vycházeli z doporučení městské a dopravní policie. I přes poměrně limitující prostorové možnosti se nám podařilo vybudovat nové a rozšířit stávající plochy pro parkování v režimu K+R. Tím se provoz v bezprostřední blízkosti těchto dvou škol zpřehlední a bude zajištěn bezpečnější pohyb dětí před vyučováním a po jeho skončení,“ uvádí náměstek primátorky města Petr Bursík.

U školy v Libušině ulici vzniklo pro potřeby rodičů přivážejících děti na výuku celkem jedenáct stání v nově vybudovaném zálivu a ve vyznačeném parkovacím pruhu. Část plochy před objektem zůstává vyhrazena pro pracovníky školy. Zároveň zde bylo zřízeno místo pro průchod žáků od autobusové zastávky k zadnímu traktu školy.

Před ZŠ Krušnohorská vznikl nový parkovací záliv s kapacitou sedmi míst pro režim K+R, tedy krátkodobé zastavení pro výstup a nástup cestujících. Dalších sedm míst je k dispozici v parkovacím pruhu na komunikaci. Zároveň došlo k změně dopravního režimu, která spočívá v prodloužení jednosměrného úseku v části Krušnohorské ulice. Před přechod pro chodce byly nainstalovány zpomalovací polštáře.

 

Zdroj: MM KV

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.