Festival světla VARY°ZÁŘÍ se blíží…

O víkendu 9. – 10. září vždy od 21:00 – 24:00 se v Karlových Varech uskuteční unikátní světelná show. 7. ročník festivalu světla se ponese v rytmu svobodného snění, protože pro tvorbu je svoboda klíčová. Trasa festivalu povede i v letošním roce lázeňským centrem města.

První světla se objeví ve Smetanových sadech, kde si návštěvníci festivalu mohou vyrobit originální lucernu, kterou si odnesou domů nebo ji zapojí do landartové instalace od žáků karlovarských ZŠ. Hotel Thermal dostane novou fasádu a také rozjede párty kolem světelného ohniště. Iluzivní zasněná instalace Second Litany od Borise Vitázka se ocitne přímo v jámě lvové – v proluce po bývalé centrále Policie ČR v ulici I. P. Pavlova. Instalace Pavly Beranové promění Dvořákovy sady v zahradu, kde se setkají přes dvě desítky svítících ptáků z různých končin. Ti rozzáří park a spolu se světlem přinesou slova o svobodě. To vše za hudebního doprovodu od skladatelky Vladivojna La Chia. Mlýnská kolonáda poskytne tentokrát úplně jiný zážitek – němečtí Raumzeitpiraten představí svoji vrcholnou instalaci Octopus Garden. Jejich hravá udělátka nejrůznějších tvarů a schopností zajistí zábavnou hru světla a stínu.

Středobodem festivalu je Zámecká věž! Ta bude oblečena do stylového světelného kabátu s hudebním doprovodem Karlovarského symfonického orchestru (pátek i sobota vždy ve 21:30 a 22:30). Na slavnostní rozsvícení vás srdečné zve primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová v pátek v 21:30 hodin.

Chybět nebude samozřejmě ani videomapping – tentokrát na budově Spořitelny z tvůrčí dílny ukrajinské umělkyně Svitlany Reinish. Její snění o svobodě není třeba dále vysvětlovat, snad jen nalákat na záplavu efektů a pozitivních barev. Stejně tak i obří projekce od maďarských matadorů Night projection pod zkratkou Fasády 2022. Jedna z nejznámějších fasád Karlových Varů patří Grandhotelu Pupp, který je symbolem elegance a stylu. Stejně tak i křehká instalace Bubbles. Špičkové, leč zábavné světelné umění bude reprezentovat instalace BROCKEN 5 od japonského umělce Yasuhiro Chida.  Zářící  stříbrný objekt, z něhož stoupá dým, přistane v Sadech Karla IV..

Letos poprvé je možné vyzkoušet VARY°ZÁŘÍ s chytrým průvodcem SmartGuide. Jednoduše si návštěvníci pomocí QR kódu, který najdou v programu akce, stáhnou světelnou trasu přímo do mobilu a nechají se vést.

 

Doprovodný program

Smetanovy Sady:

Pá/So 20:00 – 24:00 Workshop pro děti i dospělé – vytvoř lampión a staň se součástí landartu.

Pá/So 21:00 – 24:00 – Prodej světelných doplňků

Před hotelem Thermal:

Pá 19:00 – 24:00 / So 18:00 – 24:00 Promo akce Auto Palace v Karlových Varech – přehlídka vozů Audi, nabídka poukazů se slevou na servis a mytí vozů. Atmosféru doladí DJ SilentCut.

Dvořákovy sady:

Pá/So 21:00 – 24:00 – Fotokoutek VARY°ZÁŘÍ 2022

Pá/So 21:00 – 24:00 – Prodej světelných doplňků

Po celé světelné trase potkáte hostesky s mini drinky Becherovky.

 

Posílené noční spoje na trase TRŽNICE – RICHMOND a zpět.

Autobusy s označením VARY°ZÁŘÍ jsou pro návštěvníky ZDARMA.

 

Od Tržnice (zastávka linky č.2 → Divadlo ) – 20:40 / 21:10 / 21:40 / 22:00/ 22:40/ 23:10

Od Richmondu (provizorní zastávka MHD u vjezdu k Richmondu) – 21:50 / 22:20 / 23:00 / 23:20 / 23:45 / 00:10

 

Vstup volný

Festival se koná pod záštitou rady města Karlovy Vary.

 

Zdroj: INFOCENTRUM MĚSTA Karlovy Vary

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.