Na karlovarských silnicích se policisté zaměřili na bezpečnost

Prázdniny končí a začátek školního roku se kvapem blíží. Karlovarští policisté se proto zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, která se uskutečnila minulý víkend, tedy od 26. do 29. srpna 2022. Během něj bylo zkontrolováno 2505 vozidel a zjištěno 418 přestupků. Do dopravně bezpečnostní akce se zapojilo přibližně 180 policistů ze služby dopravní a pořádkové policie.

„V průběhu akce se policejní hlídky zaměřily především na kontrolu dodržování povolené rychlosti a způsobu jízdy, kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel, technický stav motorových vozidel či telefonování během jízdy,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek a dodal: „Samozřejmostí byla kontrola celé osádky vozidla, zda jsou během své jízdy řádně připoutáni bezpečnostním pásem. Dále se policisté zaměřili na používání zádržných systémů a na celkové dodržování dalších obecných platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. V průběhu akce také policisté pátrali po hledaných nebo pohřešovaných osobách, odcizených vozidlech a věcech.“

Nejčastěji se řidiči dopustili překročení nejvyšší povolené rychlosti. Druhým nejčastějším přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidel. Frekventovaným prohřeškem bylo i nepoužití bezpečnostních pásů a nepředložení dokladu pojištění odpovědnosti. Tři řidiči řídili svá vozidla pod vlivem návykových látek.

 

Zdroj: Police ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.