Pochod Krok ke zdraví se v Mariánských Lázních půjde již po sedmé

V sobotu 3. září  proběhne v Mariánských Lázních už posedmé akce Krok ke zdraví, což je pochod s holemi okolím města. Startovat se bude u hotelu Krakonoš od 9.00 do 11.00 hodin. Organizátoři případně bezplatně zapůjčí účastníkům hole.

Součástí akce bude ve 14.00 slavnostní odhalení nového sochařského díla v parku před hotelem Krakonoš. Jak nám vysvětlil jeho jednatel Ing. Jiří Richter, hotel získal od známého akademického sochaře Michala Moravce sochu rytíře Bruncvíka se lvem. Jak je známo z českých pověstí, Bruncvík pomohl lvu a lev jemu, a poté společně bojovali proti zlu. Sochařský park hotelu Krakonoš disponuje více než 60 sochami, turisté tu můžou zhlédnout díla spojená s historií, církví nebo s pohádkami.

Organizátorem akce Krok ke zdraví je Klub českých turistů Mariánských Lázní, který letos slaví 95 let existence. Záštitu převzalo město Mariánské Lázně, hotel Krakonoš, park miniatur Boheminium a společnost Bohemia Healing Marienbad Waters a.s.

Startovné je 50 Kč, děti do 6 let mají účast zdarma. Účastníci budou mít na výběr trasu dlouhou 6 km nebo 11 km. Jako odměnu za účast sportovci dostanou pamětní list, minerální vodu a zdravou tyčinku.

 

Zdroj: KIS Mariánské Lázně

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.