V Chebu budou zahájeny Dny evropského dědictví 2022

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, město Cheb a Karlovarský kraj zvou na Národní zahájení Dnů evropského dědictví 2022, jejichž letošním tématem jsou „Udržitelné památky“. Akce s bohatým programem po celém Chebu se uskuteční v sobotu 10. září 2022 od 9.00 hodin.  Součástí programu budou oslavy 700. výročí trvalého připojení Chebska k zemím Koruny české.

„Cheb je město s tisíciletou historií a právě v září si připomene jeden z milníků své existence – 700. výročí zástavy králi Janu Lucemburskému, díky níž se Chebsko stalo trvalou součástí Českého království. I to bylo jedním z důvodů, proč bylo naše město pro letošní rok poctěno pořádáním Národního zahájení Dnů evropského dědictví,“ vysvětlil starosta města Chebu Antonín Jalovec.

Na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad se uskuteční přivítání krále Jana Lucemburského, ale také Národní zahájení Dnů evropského dědictví spojené s udělením titulu Nositel tradice lidových řemesel, který uděluje ministr kultury České republiky.  Do kostela sv. Kláry na Františkánském náměstí budou moci návštěvníci zavítat na výstavu replik korunovačních klenotů. Pro malé i velké se chystají umělecké workshopy v Galerii G4. Ve Špýcharu v Hradební ulici se otevře tesařská dílna s ukázkami tradičního řemesla a s modely krovů. Rytíři a sokolníci opanují Chebský hrad, chybět nebude ani středověký rytířský turnaj.

V areálu chebské Krajinky bude návštěvníky čekat Festival piva, v infocentru mohou nahlédnout do historických kronik a zkrátka nepřijdou ani zájemci o prohlídky unikátních chebských krovů. V Galerii výtvarných umění a Retromuseu bude k vidění vzácná chebská gotická procesní monstrance. Po celý den  budou pro příchozí zdarma přístupné chebské památky. Oslavy ukončí večerní koncert Městského dechového orchestru a centrum města doslova rozzáří všemi barvami videomapping, který bude promítán na tři historické budovy včetně radnice.

Program: https://www.ehdcheb.cz/

 

Zdroj: KÚ KVK

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.