Magistrát potřebuje členy okrskových volebních komisí

Pro zabezpečení řádného průběhu nadcházejících komunálních a senátních voleb hledá Magistrát města Karlovy Vary zájemce o pozice členů okrskových volebních komisí.

Práce ve volební komisi je spojena s finanční odměnou. Její výše je mimo jiné odvozena od toho, zda se bude konat druhé kolo senátních voleb. Při konání obou kol senátních voleb činí celková odměna pro předsedu komise 3 600 korun, pro místopředsedu 3 500 a pro člena 2 900 korun. Daň z odměny činí 15 %.

Volby se uskuteční v pátek 23. září (od 14 do 22 hodin) a v sobotu 24. září (od 8 do 14 hodin). Pro případné 2. kolo voleb do Senátu je stanoven termín na pátek 30. září a sobotu 1. října. Sčítání hlasů proběhne v sobotu po uzavření volební místnosti. Součástí práce členů komisí je absolvování nezbytného zasedání a školení naplánovaného na 1. září.

Zájemci o členství ve volební komisi se mohou přihlásit pomocí on-line přihlášky,  telefonicky na čísle 353 151 223 nebo emailem na m.kosikova@mmkv.cz.

Průběh voleb, sčítání hlasů a zjišťování výsledků budou v Karlových Varech zajišťovat komise v celkem 50 volebních okrscích. Členovi okrskové volební komise musí být v den složení slibu nejméně 18 let, musí být občanem ČR a nesmí být kandidátem ve volbách do Zastupitelstva města Karlovy Vary a Senátu Parlamentu ČR.

 

Zdroj: MM KV

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.