Zanikající osada Königsmühle bude dějištěm landartového festivalu

Ve dnech 26. až 28. srpna se v centru Krušných Hor uskuteční již jedenáctý ročník česko-německého festivalu hudby, divadla a landartu. Program festivalu je z velké části připravován dobrovolníky podílejícími se na záchraně budov, které stály na místě zaniklé osady Königsmühle (Králův Mlýn). Bude v něm improvizační divadlo, relaxační hudba i přednášky a workshopy představující řadu psychologických, terapeutických i koučinkových metod pomáhajících k získání psychické rovnováhy a pohody. Festival opět podpořil Česko-německý fond budoucnosti.

„Hledání rovnováhy bude hlavním tématem celého letošního festivalu. Rozhodli jsme se jej do programu zařadit proto, že vyrovnávání se s řadou společenských tlaků způsobených pandemií, válečnou situací i zhoršenou ekonomickou situací je dnes velkým tématem, které zasahuje život většiny z nás – nejen v údolí, kde leží naše osada, ale i v celém Krušnohoří,“ vysvětluje zakladatel festivalového setkání kulturolog a filmař Petr Mikšíček.

Kromě zmíněných workshopů a přednášek si účastníci festivalu budou moci společně s dětmi vyzkoušet hravou metodu tvorby rodového stromu, přidat se ke cvičení jógy nebo zajít na masáž. Utřídit si myšlenky či začít bojovat se svými neduhy přítomným zdarma pomůže koučka Klára Mikšíčková.

Nedílnou součástí festivalu je přehlídka špičky českého a německého landartu. Letošní ročník festivalu přivítá i skutečnou světovou osobnost v tomto oboru: „Náš festival poctí svojí návštěvou i nejznámější světový stonebalancer Michael Grab z Kanady. Ten v Krušných horách tvoří již od začátku srpna a na našem setkání povede dílny, ve kterých bude učit návštěvníky něčemu ze svého umění,” dodává ředitel festivalu Petr Mikšíček.

V programu festivalu je i ruční tesání s Jakubem Kosturem, který jej provozuje v takzvaném Vlaštovčím údolí v Rašovicích. Studenti multimédií na festivalu představí první várku děl, která vytvořili pro Krušné hory v rámci své výuky. Na místě bude možné poslechnout si i vzpomínky pamětnice Rosemarie Ernst, která se v Králově Mlýně narodila nebo přednášku Vladimíra Melichara o hledání rovnováhy v připravovaném CHKO Krušnohoří.

Z hudebního programu zaujme například Patrik Kee Kedzirski, německý DJ Circus Playpad či kapela Carbon ze saského Zwickau. V programu festivalu najdete i vystoupení improvizačního divadla Longformy z Prahy.

„Na své si jistě přijdou i dětští účastníci festivalu. Ti se budou moci zapojit třeba do landartové dílničky, vyzkoušet broušení kamenů či rýžování stříbra. Ti, kdo vydrží v pátek až do večera, mohou sledovat noční oblohu nad Krušnohořím hvězdářským dalekohledem,“ dodává Petr Mikšíček.

Na místo se dá dojít pouze pěšky, auta je doporučeno nechat na parkovišti pod Klínovcem, odkud cesta trvá zhruba půl hodiny chůze. Jednodenní vstupné festivalu stojí 250 korun, vstupenka na všechny tři dny 500 korun. Vstupenky je možné zakoupit na místě nebo předem na portálu GoOut.

Kompletní program festivalu najdete zde.

 

Zdroj: https://www.storyhunters.cz/

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.