Voda v koupalištích na Karlovarsku je většinou nevhodná ke koupání

V některých přírodních koupalištích v Karlovarském kraji zůstává voda nekvalitní. Ačkoli koupání přeje teplé a slunečné počasí, zejména v rybnících se díky tomu rozmnožily sinice. Zhoršenou jakost vody mají zejména koupaliště na Karlovarsku.

Zákaz koupání zůstává ve Velkém rybníku u Hroznětína, nekvalitní voda je i v oblíbeném karlovarském koupališti Rolava, vyplývá z aktuálních údajů krajské hygienické stanice. Odběry vzorků z toho týdne prokázaly, že na karlovarské Rolavě jsou sinice i vodní květ. Voda na koupacích místech u mola i u pláže je na čtvrtém stupni z pětistupňové škály kvality vody, tedy nevhodná ke koupání.

Znečištěná voda je nově také u brouzdaliště. Ve Velkém rybníku vzorky opět potvrdily závadnou vodu, setrvávají tam sinice, chlorofyl i vodní květ, navíc je tam nízká průhlednost. Hygienici tam zakázali koupání už v polovině července. Zákaz tam platí každoročně. Sníženou průhlednost má i koupaliště v Toužimi, voda je tam nevhodná ke koupání.

Kvalitní koupání nabízí zejména koupaliště na Sokolovsku, a to v Bílé vodě v Chodově, Tatrovicích a ve vodní ploše Boden u Habartova. Odběry ukázaly výbornou kvalitu vody také v koupališti Michal v Sokolově.

Dobrou vodu si drží také vodní nádrž Jesenice u koupaliště Dřenice, kde je voda na prvním, nejlepším stupni. Na dalších dvou místech v Jesenici, u kempu Václav i Rybářské bašty, hygienici kvůli rekonstrukci břehů ukončili monitoring vody.

autor:nkr|zdroj:ČTK

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.