Při leteckém dni v Chebu spadlo historické letadlo, pilot zemřel

Tragicky skončila populární akce Letecký den Cheb. Prozatím z neznámých příčin se tam zřítila stíhačka z druhé světové války Hawker Hurricane. Letadlo spadlo mezi domy a místní komunikaci v městské části Podhrad. Pilot na místě zemřel, záchranáři ošetřili i jednu lehce zraněnou ženu.

K nehodě došlo přesně v 15:30. „Na letišti v Chebu se stala nehoda letadla. Akce byla ukončena v souladu s nouzovým plánem,“ potvrdil mluvčí akce Jiří Poór.

Záchranná služba na místo vypravila tři vozidla i vrtulník. Ten byl ale kvůli úmrtí pilota následně odvolán. Podle mluvčího krajské záchranky Radka Hese nakonec záchranáři ošetřili jednu ženu s drobným poraněním. Ta byla v tu dobu poblíž nehody.

Pilotem historického letadla byl zkušený pilot Petr P., který dříve létal na proudových stíhačkách a pilotoval i dopravní letadla.

Stíhačka z II. světové války Hawker Hurricane přitom patřila k jednomu z vrcholů dalšího ročníku Leteckého dne Cheb. Ve službách Royal Air Force se poprvé objevila v roce 1937. Opravdu slavnou se stala díky své roli v Bitvě o Británii, nicméně Hurricane pokračoval ve své službě prakticky v každé bitvě během druhé světové války. Stíhačku vlastnilo letecké muzeum na Točné.

Na místě ještě dlouhé hodiny po nehodě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. „Povolali jsme i dron Letecké služby. Pomáhá nám monitorovat a ohledávat místo události. Dokumentovat místo události bude i 3D scanner. Na vyšetřování příčiny nehody budeme spolupracovat s Úřadem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Pešková.

Policisté také prosí o pomoc veřejnost. „Pokud někdo viděl pád letadla nebo má kamerové záznamy, volejte na linku 158,“ doplnila Pešková.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.