Kolonády ve Varech oživí 27. Karlovarský folklorní festival

Hned s koncem prázdnin, konkrétně od 31. srpna do 4. září, se na karlovarských kolonádách opět objeví krojovaní tanečníci a muzikanti z celého světa, a to v rámci tradičního Karlovarského folklorního festivalu. Mezi letošními hosty se můžeme těšit na folkloristy ze Slovenska, Srbska a Španělska, ale také na české soubory jako je Čtyřlístek z Nového Strašecí, Jiskra z Plzně, Krušnohor a Skejušan z Chomutova, Stázka z Teplé, Marjánek z Mariánských Lázní, Žerotín ze Strážnice, pražský Smíšený sbor Josefa Vycpálka a domácí organizátorský Soubor Písní a tanců Dyleň.

Vedle tradičních scén Sadové a Tržní kolonády, Muzea Karlovy Vary nebo loketského amfiteátru budou moci diváci letos také zavítat k Národnímu domu, kde budou tanečníci a muzikanti vystupovat v rámci Porcelánových slavností. Důležitou inovací je pak velká scéna ve Smetanových sadech u Alžbětiných lázní, kde se představí nejen folkloristé, ale v sobotu večer také místní kapely Jazz Cakes a Fonkienz, od pátku do neděle zde bude i divadélko pro děti.

Součástí festivalu nadále zůstává oblíbený sobotní krojovaný průvod od Morového sloupu ke Smetanovým sadům a týž den galaprogram ve Velkém sále SPA Hotelu Thermal, kde se na jednom podiu vystřídají všichni účastníci festivalu. Pokud by návštěvník snad byl již folklorem unavený, může se zastavit na Jarmarku lidových řemesel či zavítat na výstavku historických automobilů před Thermalem.

Pro aktuální informace můžete sledovat Karlovarský folklorní festival na FB či na Instagramu @kffestival a na webové stránce kffestival.cz.

 

Zdroj: Karlovarský folklorní festival

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.