Vedení Karlovarského kraje selhalo. Vzdalo boj za investice v kraji

(Karlovy Vary, 8. 8. 2022) – Karlovarský kraj patří z pohledu HDP v rámci České republiky mezi ty horší. Další nevýhodou tohoto kraje pak je relativně malý počet obyvatel, nejnižší průměrné mzdy, horší vzdělanostní struktura obyvatel. To všechno jsou důvody, proč potřebuje vedení kraje, které za něj bude lobbovat jak u vlády, tak i u investorů. Bývalá hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová (ANO 2011) je proto velmi znepokojená, že vláda souhlasí se zrušením letiště v Líních u Plzně, protože tam má vzniknout podnikatelský park s náklady 9 miliard.
„Mé rozhořčení plyne především z toho důvodu, že tento projekt měl být realizován v Karlovarském kraji. A to především proto, že pozemky a zázemí na podobnou investici je v zásadě připravené, pozemky jsou v relativně krátkém čase řešitelné, a především jsou zde k dispozici lidé, kteří by mohli v tomto projektu pracovat,“ vysvětluje Jana Mračková Vildumetzová. „Jsem přesvědčená o tom, že vláda měla podobně, jako v případě testovacího okruhu pro autonomní vozy BMW, podpořit přesun projektu Gigafactory do Karlovarského kraje. A přijde mi naprosto absurdní, že současné vedení kraje za to nebojuje,“ dodává.
I z toho důvodu požádá současná místopředsedkyně sněmovny svého kolegu, místopředsedu senátu Jana Hornika o setkání. Cílem této schůzky má být, aby se všichni poslanci a senátoři z tohoto kraje postavili za její iniciativu přesunu této investice do Karlovarského kraje. Zároveň bude na jednání krajského zastupitelstva interpelovat stávajícího hejtmana s otázkou, proč za tuto investici nebojuje. Současně od něj bude chtít Jana Mračková Vildumetzová vysvětlit, jak bude zajištěna letecká záchranná služba pro Karlovarský kraj Armádou ČR, která je v tuto chvíli realizována také z letiště v Líních u Plzně.
V době, kdy byla Jana Mračková Vildumetzová hejtmankou, tak se jí podařilo díky spolupráci s vládou prosadit, že lidé od roku 2018 nemusí mít dálniční známku na úsek Karlovy Vary – Cheb, postavily se 3 úseky dálnice obchvat Řevničova, obchvat Lubence, úsek Řevničov – Nové Strašecí v délce více jak 15 km a připravily se i další úseky, přeložka Krupá, Hořovičky, Hořosedly. Zároveň se jí i podařilo do kraje přivést investora BMW, který si vybíral mezi mnoha lokalitami v rámci ostatních států. Mezi její úspěchy patří i odstartování rekonstrukce Císařských lázní, které se po více než 20 letech dočkaly záchrany (stát na ně přispěl více jak 400 milionů). Mezi její zásluhy patří i otevření policejní a vojenská školy pod ministerstvem vnitra a ministerstvem obrany v Sokolově.


Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.