V Mariánských Lázních se mohou těšit na multifunkční centrum

Turistické informační centrum Mariánské Lázně již nyní plánuje návrat na původní místo do historického domu Chopin na Hlavní ulici. Barbora Tintěrová, ředitelka infocentra, se domnívá, že se přestěhují na přelomu jara a léta příštího roku. Podle jejích slov bude informační centrum s modernizovanou prodejnou a kanceláří pro pracovníky infocentra umístěno v přízemí hlavní části budovy.
V prvním patře se bude nacházet galerie se salonkem. Salonek bude sloužit potřebám úřadu, například pro důležitá jednání, VIP návštěvy a podobně. Zachována zůstane Hudební síň i Památník F. Chopina. Hudební síň by měla nově sloužit nejen ke koncertům, ale například i k pořádání svateb či jiných společenských aktivit. V podkroví vznikne další výstavní prostor.

„Rekonstrukcí bude podstatně navýšena dostupnost celého objektu pro návštěvníky. Podle plánu se bude v přízemí zadního traktu nacházet velké komunitní centrum, jež budou moci využívat i spolky, které v Mariánských Lázních fungují a organizují různé akce. Bude zde možné pořádat workshopy, prezentace, semináře, pracovní schůzky, ale sloužit bude i pro společenská setkání. V prvním patře tohoto traktu bude mít depozitář Chopinova společnost,“ informovala Alena Havrdová, jednatelka KIS Mariánské Lázně s.r.o., která také uvedla, že zde bude zřízena lázeňská „Knihobudka“, což je v Mariánských Lázních velmi žádoucí. „Pokud se nebude chtít lázeňskému hostu v případě nepříznivého počasí sedět na pokoji, může navštívit tuto „Knihobudku“, přečíst si zajímavou knihu a třeba i poslouchat pěknou hudbu. Hned vedle „Knihobudky“ bude zřízena tzv. Lázeňská fonotéka,“ dodává Alena Havrdová.

V druhém patře bude podle jejích slov multifunkční centrum pro děti. Součástí bude herna, prostor pro pohádková představení nebo pro dětské workshopy. Do Mariánek začalo jezdit hodně mladých párů s dětmi, a protože si rodiče chtějí na dovolené také odpočinout, jistě přivítají nabídku, že bude o jejich ratolesti na chvíli postaráno.

Rekonstrukce zasáhla i Malou scénu (protější trakt). Sál s kapacitou 60 – 80 míst byl zachován, ale s změnily se jeho dispozice. Nově bylo například vybudováno zázemí pro návštěvníky i účinkující.

Provozovatelem celého objektu bude společnost KIS Mariánské Lázně s.r.o.

 

Zdroj: KIS Mariánské Lázně

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.