Očkovací centrum v KV Areně v Karlových Varech rozšiřuje provozní dobu

V souvislosti s rozhodnutím a centrální strategií MZ ČR ohledně očkování druhou posilovací dávkou proti onemocnění COVID-19 bude registrace do očkovacího centra v KV Areně spuštěna od 15. srpna 2022. Očkovací centrum, jehož provoz zajišťuje Karlovarská krajská nemocnice, kvůli narůstajícímu počtu zájemců o očkování druhou posilující dávkou rozšíří svou provozní dobu ze dvou na tři dny v týdnu a prodlouží i otevírací hodiny. 

Od pondělí  1. srpna bude otevřeno každé pondělí, středu a pátek, a to od 14:00 do 18:00 hodin. Toto opatření je možné díky maximálnímu úsilí a obětavosti zdravotníků, kteří se kromě své běžné práce navíc podílejí právě na chodu centra.

Očkovací centrum se také z prostor bývalé ordinace sportovního lékaře přesune v pondělí 1. srpna opět přímo do zázemí haly v KV Areně (přístup od silnice na Západní ulici – vchod SEVER plocha). K dispozici je parkoviště mezi bazénem a KV Arenou.

Vážní zájemci, kteří se už nyní chtějí nechat očkovat druhou posilovací dávkou, budou mít možnost přeočkování bez registrace, a to v pondělí 1. srpna a v následující pondělí 8. srpna jen mRNA vakcínou – Comirnaty (BioNTech/Pfizer). Tyto dny jsou určené jen  pro 2. posilovací dávky očkování. Od spuštění registrace (15. 8. 2022) do očkovacího centra bude každé pondělí vyhrazeno jen k očkování druhé posilovací dávky.

Registrovat se na očkování prostřednictvím systému http://www.crs.uzis.cz pak mohou od 15. 8. 2022 osoby starší 18 let, které mají odstup od první posilovací dávky minimálně 4 měsíce a neprodělaly onemocnění COVID-19 v posledních třech měsících. Přeočkování je prováděno mRNA vakcínami – Comirnaty (BioNTech/Pfizer) a Spikevax (Moderna). Do této doby se lze očkovat bez registrace u praktických a ošetřujících lékařů nebo na vybraných místech, která naleznete na http://ockoreport.uzis.cz.

Odborný názor vakcinologické společnosti, resp. MZ ČR je podat posilující dávku lidem na 60 let, imunokompromitovaným, pracovníkům ve zdravotnictví, kteří pečují o lidi s oslabenou imunitou, klientům v pobytových a sociálních službách a těm, kteří se o ně starají. Na tomto základě krajský úřad aktuálně oslovuje tato zařízení v Karlovarském kraji, kdy bude této ohrožené skupině podána
2. posilovací dávka mobilním očkovacím týmem.

Dále je doporučeno načasování podání 2. posilující dávky k zajištění nejlepší ochrany před onemocněním COVID-19 na exponované podzimní měsíce tak, aby  protilátky pokryly podzimní vlnu. Z tohoto důvodu je doporučena vakcinace na přelom srpna a září a během září.

 

Zdroj: KÚ KVK

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.