Hrad Loket zve na osmadvacáté Středověké slavnosti purkrabího Půty

O víkendu to bude  na hradě Loket žít. Ve dnech 13. a 14. srpna se zde odehrají Středověké slavnosti purkrabího Půty, v letošním roce již po osmadvacáté. Pestrý celodenní program, který je naplánován od 10 do 18 hodin, uspokojí milovníky historie i dobré zábavy.

Na nádvoří hradu se bude tančit, hrát, šermovat a středověcí řemeslníci ohromí návštěvníky svou zručností.

Hlavní scénu, kolbiště pod hradem, opanují rytíři ze spolku Štvanci, kteří předvedou výcvik templářských rytířů a ukážou svou zdatnost při turnaji na koních. Dále zde bude probíhat výcvik dravců, praporová show a návštěvníci si vyzkoušejí své lukostřelecké dovednosti.

Samozřejmě nesmí chybět dobré jídlo. Pokrmy připravené ve středověké krčmě budou ručně vyrobené z regionálních potravin od farmářů a drobných pěstitelů.

Na menší návštěvníky také čeká mnoho zajímavého. V kejklířské školičce se naučí působivé kousky, mohou si vyzkoušet, jak si děti hrávaly ve středověku, na památku si odnesou svůj výrobek a ten, kdo vyšlape všech 96 schodů na vrchol věže, se naučí jemným finesám písařského umění. Ve stáncích bude spousty ručně vyráběných předmětů ke koupi, a pohádky potěší jak drobotinu, tak dospělé.

 

 

Zdroj: Hrad Loket

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.