Hasiči z Karlovarského kraje stále zasahují v Hřensku

Celou sobotu 30. července byli do hasebních prací v Hřensku zapojeni hasiči z požárního odřadu z Karlovarského kraje. Měli přidělený úsek u Mezní Louky mezi vrcholy Oltářní Kámen a Bouřňák. Jejich úkolem bylo vytvořit hadicové dopravní vedení na hřeben, kde se stále šířil požár.

Za významné letecké podpory, kdy zasahujícím hasičům doslova každých pár minut nad hlavami přelétávaly vrtulníky s hasební vodou, se podařilo zamezit dalšímu šíření. Bylo nutné natáhnout hadicové vedení na vzdálenost 1,7 kilometru. Hasiči použili 80 hadic B a na samotném hřebenu dalších 5 hadic C. Převýšení na celé trase je 130 výškových metrů, přičemž na počátečním stoupání bylo nutné na šesti stech metrech překonat převýšení 96 metrů. Aby si hasiči zajistili dostatečný tlak hasební vody, musí využívat na trase hadicového vedení přenosné stříkačky na zvýšení tlakových ztrát. Celkem jich jsou v celé délce natažených hadic použity čtyři, na hřebenu tak hasiči mají dostatečný tlak na hašení.

Zároveň musejí v místech, kde probíhá zásah, dávat velký pozor na požárem poškozené stromy, které neustále padají. I proto hasiči ty viditelně poškozené stromy v blízkosti jejich zásahu preventivně kácí.

Při tvorbě hadicového vedení se karlovarští hasiči na hřebenu již potkali z kolegy z Libereckého kraje, kteří na místo postupovali z druhé strany. Úsek je tak zabezpečený a nyní je nutné postupně vyhledávat a prolévat všechna stále prohořívající místa. V průběhu sobotního odpoledne karlovarští hasiči vytlačili vytvořenou hadicovou cestou na hřeben 162 tisíc litrů vody.

 

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.