Hasiči z Karlovarského kraje pomáhají v Hřensku

Speciální techniku na pomoc při hašení rozsáhlého lesního požáru v Hřensku vyslali na místo události hasiči z Karlovarského kraje. Na žádost kolegů z Ústeckého kraje již od úterý 26. července na místě pracuje velitelský vůz, který pomocí kamer zprostředkovává on-line přenos místa zásahu. Ve čtvrtek 28. července před polednem pak do Hřenska odjela další technika, konkrétně velkoobjemové čerpadlo a hadicový přívěs. To má na místě zajistit dodávku požární vody na místo zásahu na velké vzdálenosti. Stejné čerpadlo rovněž na žádost z místa zásahu vyslali i kolegové z dalších krajů. Tato čerpadla dokáží zajistit dopravu požární vody na vzdálenost v řádech kilometrů.
S čerpadlem odjela i šestičlenná obsluha. S sebou mají v rámci zmenšeného požárního odřadu i vybavení pro samostatnou činnost po dobu několika dní. Na místě budou i s možností střídání pracovat tak dlouho, jak bude potřeba.

U zásahu i nadále zůstává velitelské dronové vozidlo. To s použitím stacionárních kamer umístěných na rozhledně Janov nepřetržitě zprostředkovává on-line přenos pohledu na místo požáru. Tento přenos je určený pro velitele zásahu.

V případě potřeby na výzvu velitele zásahu je dronový vůz připravený přemístit kamery, a tím i přenos na jiné vytipované místo. Po ukončení leteckého hašení by následně měla obsluha tohoto vozidla začít pomáhat s dronem s termovizí s vyhledáváním ohnisek. I tato technika bude v Hřensku nasazena tak dlouho, jak bude velitel zásahu vyžadovat.

Po dojezdu zmenšeného požárního odřadu HZS Karlovarského kraje do Hřenska se hasiči ihned zapojili do hasebních prací. Vytvářeli hadicové vedení na přivedení hasební vody na obranu Pravčické brány před požárem, zapojeno je rovněž i velkoobjemové čerpadlo. Kromě dronového vozidla a velkoobjemového čerpadla si hasiči z Hřenska na místo vyžádali z Karlových Varů také dva hasiče se znalostí německého jazyka, kteří ihned po příjezdu začali pomáhat velitelům s tlumočením. Jeden z příslušníků je od dnešního rána přímo
v Německu, kde zprostředkovává kontakt německých velitelů se štábem hasičů v Hřensku. Během dneška také proběhne částečné střídání karlovarských zasahujících hasičů u lesního požáru v Ústeckém kraji.

 

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.