Karlovarské děti tvořily v rámci Výtvarného léta v galerii

Již podevatenácté se o prázdninách v karlovarské galerii umění konala tradiční akce pro 16 tvořivých dětí, které baví výtvarné aktivity. Galerie umění Karlovy Vary připravila formou příměstského letního tábora s denním docházením týdenní Výtvarné léto v galerii. Děti se seznámily s různými výtvarnými technikami, ke kterým je pod vedením Jitky Barochové motivovalo české moderní umění ze stálé expozice (konkrétně obrazy Pavla Besty, Oldřicha Tichého, Olgy Karlíkové, Josefa Istlera, Jindřicha Štyrského, Otakara Slavíka, Zdeňka Sýkory a jedna fotografie Zbyňka Illka).

Vybraná díla poskytla dětem celou řadu obsahových i formálních inspirací. Během dopoledních výtvarných aktivit si tak děti vyzkoušely akční malbu mořidly a tušemi, obrácenou frotáž, air-brush, malbu inkousty a solí i malbu válečky. Vytvořily příběhy své i cirkusových akrobatů, noční traviny a větvoví, mořské vlny i hlubiny, a také barevné linie cest.

Po obědě v hotelu Richmond byl čas i pro dětské hry v přilehlém parku i u legendárního jelena. Odpolední činnosti vedené Janou Burianovou se soustředily na rukodělnou práci s materiálem – tentokrát především s přízemi. Děti vyráběly náramky přátelství a lapače snů,  drhaly obal na lucernu, vyrobily si prstočinky a taky levandulovou voničku.

Letošní tropické Výtvarné léto v galerii bylo ukončeno odpolední vernisáží, která se uskutečnila
v pátek 22. července. Vystaveno bylo všech cca 250 dětských prací. Děti zahrály na klavír i flétnu, připraveno bylo občerstvení a především se děti svými povedenými pracemi pochlubili rodičům, prarodičům, sourozencům a kamarádům.

 

 

Zdroj: Galerie umění Karlovy Vary

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.