Divadelní léto v Mariánských Lázních je v plném proudu

Evropská SPA města jsou tradičně atraktivní nejen svými prameny a léčebnými procedurami, ale také pestrým společenským životem a bohatým kulturním programem, který se odehrává v kulisách jedinečné architektury. V každém evropském SPA městě, které patří mezi jedenáct výjimečných lázeňských měst v rámci mezinárodní nominace „Slavná lázeňská města Evropy“ a získalo zápis na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO, bude moci turista objevit léčivé prameny, kolonádu, kasino, kostely a samozřejmě divadlo. Jak prohlásil jeden ze slavných lidí: lékař léčí tělo a divadlo léčí lidskou duši.

„Hosté Mariánských Lázní po dvou letech všemožných omezení přijíždějí do města s jasným záměrem navštěvovat festivaly, veletrhy, ale i divadelní představení nebo koncerty,“ říká ředitelka městského divadla Alena Havrdová.

V letošní letní sezóně mohou rodiče s dětmi jako vždy zhlédnout pohádková představení v rámci festivalu Kapsa plná pohádek. V srpnu se uskuteční dvě dětská představení: 23. srpna se představí pohádka Otázky netopýra Ušíka aneb Jak to chodí u netopýrů Divadla KrabPraha, 30. srpna pak pohádka Trampoty čertíka Culínka divadla Kapsa Andělská Hora. Podle paní Havrdové byly v letošní sezóně na dětská představení pozvány i děti z Ukrajiny, pro které je to dobrá příležitost naučit se český jazyk.

Během prázdnin si v městském divadle našli představení podle svých představ nejen malí diváci. Například 26. července byla uvedena divadelní hra Nejstarší řemeslo s Janou Švandovou. Ta má k městu zvláštní vztah, protože se v roce 2019 stala ambasadorkou Mariánských Lázní. Ve středu 27. července se uskutečnil koncert s názvem Večer v rytmu nejen swingu. Hudba 20. a 30. let zazněla v originální interpretaci jazzového orchestru Prague Rythm Kings. A ve středu 3. srpna potěší Vojta Nedvěd a skupina Tie Break milovníky legendy trampské a folkové muziky Františka Nedvěda.

Na konci srpna paní Havrdová doporučuje navštívit představení S láskou Mary, hořkou komedii o tom, jak je důležitá tolerance a respektování jiných. V hlavní roli vystoupí známá herečka Veronika Žilková, držitelka ocenění Český lev za roli ve filmu Zapomenuté světlo.

 

Zdroj: KIS Mariánské Lázně

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.