Senior Expres funguje v Sokolově již sedmý rok

Projekt Senior Expres vznikl v Sokolově již před sedmi lety. Je to taxi služba pro seniory, která vloni ujela celkem 13 940 kilometrů a má ji pod křídly Městská policie Sokolov. Roční náklady na její provoz se pohybují kolem jednoho milionu korun a jsou hrazeny z rozpočtu města. 

Tuto službu mohou využívat občané města starší 70 let nebo lidé se zdravotním postižením, kteří se potřebují například dopravit k lékaři, na nákup nebo třeba za rodinou.  K dispozici jim je osobní vůz značky Citroën Berlingo, který je vhodný i pro vozíčkáře. Jízdu lze objednat nejpozději dva a nejdříve 21 dní předem. Potenciální zájemce si zažádá na odboru sociálních věcí o průkazku pro Senior Expres.

Senior Expres funguje ve všední dny od 7 do 15 hodin. Jedna jízda stojí symbolických 15 korun. Počet klientů, kteří Senior Expres v loňském roce využili, je vyšší než 4 000 a stále stoupá. Od začátku letošního roku přepravil tento speciální taxík 2509 seniorů. Denně se s ním v průměru přepravilo 18 lidí. Ti nejčastěji cestovali na polikliniku nebo do nemocnice.

Starší lidé často nemají dostatek finančních prostředků na dopravu nebo si už třeba netroufnou kvůli zdravotnímu stavu řídit. Služba, která je přepraví tam, kam potřebují, je pro ně tedy nesmírně důležitá a zvyšuje kvalitu jejich života.

 

Zdroj: město Sokolov

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.