V Ostrově se konala mše za zemřelé policisty

U pomníčku nstržm. Martina Duchoně, který se nachází v Ostrově před místním obvodním oddělením Policie ČR, proběhl pietní akt, po němž následovala v pořadí již osmá bohoslužba za bezpečí, zemřelé policisty a členy integrovaného záchranného systému. Mše svatá se konala v kostele Sv. Michaela Archanděla a Panny Marie Věrné.

„Jen pro připomenutí, tak nstržm. Martin Duchoň, který sloužil právě na obvodním oddělení v Ostrově, zemřel ve službě 6. listopadu 1997. Tehdy společně s kolegou pronásledovali v Ostrově ujíždějící vozidlo. Následně mělo dojít ke střelbě a jedna ze střel zasáhla nstržm. Martina Duchoně, který svým zraněním bohužel na operačním sále podlehl a stal se tak 55. padlým policistou od roku 1990,“ připomněl zabitého policistu policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Na tradiční bohoslužbě nechyběli policisté z obvodních oddělení, ale také samozřejmě brig. gen. Mgr. Petr Macháček, ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Čest památce zemřelých policistů přijel vzdát i náměstek policejního prezidenta brig. gen. Mgr. Tomáš Kubík.

nprap. Jakub Kopřiva

Zdroj: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.