Z Nádražní ulice v Sokolově zmizí černá skládka

Bývalé železniční depo v Nádražní ulici v Sokolově dělalo městu ostudu, protože v něm vznikla velká černá skládka, což bylo často kritizováno. Tato skládka naštěstí zmizí, a o to, aby se znovu neobjevila by se měla postarat i kamera. Sutiny, které lákaly nájemníky k tomu, aby místo zaneřádili odpadky, budou odstraněny, o což se postarají lidé z veřejně prospěšných prací a veřejné služby v rámci projektu Čisté město.

Městská policie poslala do akce více než desítku „svých“ zaměstnanců z veřejných prací, kterým zajistila ochranné obleky, aby tuto nezáviděníhodnou práci lépe zvládli. Společnost SOTES (Sokolovské technické služby) připravila kontejnery, do kterých byly odpadky a další nepořádek odklizeny. Náklady spojené s úklidem v Nádražní zaplatí město, respektive SOTES.

Projekt “Čisté město“ městská policie realizuje již druhým rokem. Jeho smyslem je nejen úklid veřejných prostranství ve městě, ale i zaměstnávání osob, které jsou dlouhodobě evidování na Úřadu práce v Sokolově. Občané tak mají možnost objednat si úklid veřejných prostor prostřednictvím webové aplikace „Čisté město“, kterou naleznou na webových stránkách Městské policie Sokolov. Letos je takto evidováno 21 žádostí. Pracovníci – uklízeči veřejných prostranství, jsou zařazeni jako ostatní zaměstnanci městské policie a mimo řešení objednávek od občanů každý den provádí úklid města. Projekt funguje i díky výborné spolupráci s Úřadem práce v Sokolově, který na osobní náklady posílá městu většinu finančních prostředků.

Mezi pracovníky jsou také lidé, kteří žili na ulici jako bezdomovci. Díky možnosti pracovat, a z toho plynoucím pravidelným měsíčním příjmům, mají dnes již zajištěné bydlení a mohou znovu začít žít normální život. Městská policie zaměstnává 10 uklízečů veřejných prostranství a společně s Úřadem práce v Sokolově zajišťuje i výkon tzv. veřejně prospěšných prací, kdy opět formou úklidu si lidé evidovaní na Úřadu práce mohou odpracovat požadovaný počet hodin, aby mohli obdržet vyšší dávku v hmotné nouzi.

 

Zdroj: Městská policie Sokolov

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.