V Jakubově spadla část bývalé porcelánky

V pátek 15. července se krátce před desátou hodinou večer v obci Vojkovice – Jakubov zřítila část objektu bývalé porcelánky. Konkrétně spadla část zdiva a střechy. Zasahovat přijelo sedm jednotek hasičů, které zajistily místo destrukce a vyloučily zde přítomnost osob. Opuštěná porcelánka chátrá od roku 1997. Od té doby vystřídala několik majitelů.

„Stav je takovej, že nikdo nic nebudoval, ale došlo tam k odvezení materiálu jako je železo a trámy. Tím pádem se budova stala nestabilní,“ uvedl starosta obce Luboš Garaj, který dodal: „Vlastníkem je občan Ukrajiny, na kterého není zatím kontakt.“ Podle zákona by měl budovu zbourat právě majitel.
V případě, že se ho nepodaří dostihnout, bude muset objekt zbourat stavební úřad.

Velitel zásahu povolal na místo statika, který zhodnotil stav budovy jako havarijní. „Na základě statického posouzení objektu velitel zásahu rozhodl o vyhlášení zvláštního stupně poplachu a požádal starostu ORP Ostrov o koordinaci záchranných a likvidačních prací,“ informoval mluvčí HZS Karlovarského kraje Lukáš Černý.

Po jednání krizového štábu ORP Ostrov bylo rozhodnuto o úplném uzavření komunikace před objektem bývalé porcelánky v Jakubově pro pěší i automobilovou dopravu. Hasiči na místě umístili betonová svodidla. Uzavřená silnice je jedinou přístupovou cestou do Jakubova. Obec zajišťuje objízdnou komunikaci. Objízdná trasa je zatím naplánovaná pouze pro osobní dopravu. Pro pěší hasiči vysekali cestu, aby se mohli dostat na provizorní autobusovou zastávku.

 

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.