Policistům není bezpečnost cyklistů lhostejná

Začátek prázdnin se nesl v duchu prevence, aby se minimalizovalo nebezpečí různých úrazů. Jednu z preventivních akcí zorganizovali policejní preventisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje společně s BESIPem, Týmem silniční bezpečnosti a Horskou službou. Ti všichni se v sobotu 9. července v rámci celorepublikového projektu „Na kole jen s přilbou“ zaměřili na cyklisty. Akce se uskutečnila v obci Boží Dar na začátku známé „Ježíškovy cesty“. 

Policisté cyklistům poskytli preventivní rady, které byly zaměřené nejen na bezpečnost na cyklostezkách a v běžném silničním provozu, ale také na nošení bezpečnostní cyklistické helmy, která je velmi důležitá v rámci prevence před úrazem, a to i přesto, že je její nošení povinné pouze do osmnácti let věku.

U preventivních stánků si cyklisté mohli zatočit „kolem štěstí“. Po zodpovězení jedné z vybraných otázek, která se týkala bezpečnosti provozu, mohli vyhrát ceny v podobě různých cyklistických pomůcek – cyklolékárničky, zámečky na kolo, světla na kolo, reflexní pásky, samolepky, tašky, ledvinky, klíčenky a přívěsky na klíče, svítící ventilky a další preventivní předměty. „Počasí nám sice nepřálo, ale i tak dorazilo několik desítek cyklistů. V rámci projektu „Řídím, piju nealko pivo“ dostali cyklisté na cestu nealkoholické pivo, které dodal Český svaz pivovarů a sladoven. Alkohol nepatří ani za řídítka, a tak tuto aktivitu velmi ocenili. Odnést si mohli i cyklomapu Krušných hor a brožurku s preventivními radami pro cyklisty,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Machalová.

Cyklisté se kromě jiného mohli naučit, jak si správně nasadit a upevnit cyklistickou helmu. Někteří ji totiž nosí, ale neví, jak ji správně nastavit, aby jim zajistila co největší bezpečí. Problémem bývá například špatně zvolená velikost helmy nebo povolené popruhy na zapínání. „Cyklisté byli dotazování také na správnou výbavu jízdního kola a odpovídat mohli prostřednictvím názorné ukázky, kdy museli přiřazovat magnetickou výbavu na správné místo. Tuto aktivitu si vyzkoušely i děti, které si však s tímto úkolem hravě poradily a dokonce trumfly i některé dospělé,“ doplnila policejní mluvčí a popřála všem cyklistům plno bezpečně najetých kilometrů.

 

 

Zdroj: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.