V Lokti se koná Mistrovství světa v motokrosu

Na své si tento víkend v Lokti přijdou příznivci motokrosu. V sobotu 16. července a neděli 17. července si podmaní místní serpentiny v rámci Velké ceny České republiky elita světa v kategoriích MXGP a MX2. První závody se jedou v sobotu krátce po poledni, poslední pak v neděli v 17 hodin. Fanoušci se do motokrosového areálu Loketských serpentin sjíždí nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Každoročně se tohoto sportovního víkendu účastní tisíce návštěvníků.

„Připraveni jsou již i policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Během celého mistrovství bude posílen výkon služby policistů. V rámci tohoto mistrovství probíhá ve dnech
14. – 17. července 2022 policejní akce pod názvem „Bezpečná lokalita“ zaměřená na zajištění veřejného pořádku, bezpečnost osob a na dohled nad bezpečností a plynulostí
v silničním provozu v souvislosti se zmíněnou sportovní akcí a doprovodnými kulturními akcemi v motokrosovém areálu a amfiteátru města Loket,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Týřová, která ještě dodala, že v rámci akce budou policisté kontrolovat motorové dopravní prostředky se zaměřením na jízdu pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek.

V rámci prevence se pak zaměří na úsek páchání trestné činnosti a přestupků, zejména krádeží motocyklů a kapesních krádeží. Kontrolovat budou také podávání alkoholických nápojů mládeži. Opatření se zúčastní policisté z pořádkové, dopravní a cizinecké policie, kynologové se svými služebními psy, kriminalisté a kolegové ze Spolkové republiky Německo. Policisté budou také rozdávat preventivní letáčky přeložené do anglického a německého jazyka, jež upozorňují návštěvníky, aby si dávali pozor na své věci a nenechávali bez dozoru své cennosti, jako např. kabelky, batohy, mobily aj. Dále se v nich doporučuje se, aby si důkladně zamykali svá vozidla i karavany a nestali se tak oběťmi zlodějů.

 

 

Zdroj: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.