Policie kontroluje vodní nádrž Horka

Vodní nádrž Horka spadá do ochranného pásma vodního zdroje, proto je jakýkoli vstup, a to i do jejího okolí, přísně zakázán. Policisté z obvodních oddělení Františkovy Lázně a Habartov letos provádějí kontroly neoprávněných vstupů a rybaření na vodní nádrži častěji. Při nich se zaměří na rybáře, kteří i přes vyslovený zákaz na vodní nádrži rybaří.

Kontrolovat se budou i neoprávněné vstupy do prvního ochranného pásma vodního zdroje, kam se také nesmí. Policejní kontroly probíhají nejen během dne, ale i v noci. Vykonávají se v nepravidelných intervalech i za asistence pracovníků Povodí Ohře po celou rybářskou sezonu. Hůře přístupný terén či lesní cesty policisté kontrolují pomocí čtyřkolky.

„Každoročně policisté řeší několik případů porušení zákazu rybolovu nebo také zákaz vjezdu vozidel k nádrži. Upozorňujeme, že ten, kdo bude přistižen při rybaření v nádrži, bude řešen ve správním řízení. Těm, kteří se dopustí přestupku na úseku zemědělství, myslivosti a rybářství hrozí až 8 tisíc pokuta a zákaz činnosti do jednoho roku nebo může být uloženo propadnutí věci či může být věc zabrána,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva. „V případě, že se někdo dopustí škody vyšší než 5 tisíc korun, půjde o trestný čin pytláctví. Za tento trestný čin by pachateli hrozil trest odnětí svobody, a to až na dva roky,“ dodal ještě Jakub Kopřiva.

 

Zdroj: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.