V Mariánských Lázních vystavuje malíř Antonín Vojtek

V Galerii Goethe městského muzea otevřeli výstavu malíře Antonína Vojtka „Krajina pod Pálavou“, která bude probíhat až do 4. září. Zaoblené tvary, olivově zelená barva a neustálé napětí mezi realitou a ideálem. To jsou obrazy Antonína Vojtka, který je nazýván „malířem jižní Moravy“. Je tomu již 40 let, kdy vystavoval v roce 1982 poprvé v Mariánských Lázních. Pak se sem vrátil se svými díly ještě v roce 1996, kdy proběhla souběžná výstava v muzeu a v Anglikánské kapli.

Náplní jeho obrazů je krajina pod Pálavou, lesy, rybníky, řeky. Pro 88letého výtvarníka je největším zdrojem inspirace a celoživotní láskou právě krása moravské přírody.

Antonín Vojtek se narodil 10. ledna 1934 v Horních Bojanovicích. Žije a pracuje v Břeclavi. Je absolventem Masarykovy univerzity Brno. O výtvarnou tvorbu se zajímal od mládí. Kreslil a maloval v okolí své rodné obce Horní Bojanovice v břeclavském okrese a v této obci v roce 1965 také zahájil svou výstavní činnost. Od té doby do současnosti vystavil svá díla na 225 místech jak v České republice, tak v zahraničí. Jeho obrazy jsou zastoupeny v galeriích a soukromých sbírkách v téměř padesáti zemích světa.

 

Zdroj: KIS Mariánské Lázně

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.