Zahajujícím filmem 56. MFF Karlovy Vary budou „Superhrdinové“

Už je to tady. Dnes začínají prázdniny, ale kromě toho je 1. červenec 2022 také začátkem
56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Filmem, který letos zahájí tento svátek filmových nadšenců, se jmenuje „Superhrdinové“.

Romantický film režiséra Paola Genovese diváky nechá na chvíli žít vztahový kolotoč radostí a strachů dvojice, kterou dala dohromady náhoda. Nebo osud? Kreslířka komiksů Anna a teoretický fyzik Marco tvoří pár sympatických superhrdinů, tak jako mnoho jiných lidí, kteří se rozhodli žít ve dvou. Řešit společné problémy totiž někdy vyžaduje až nadlidskou sílu. Každý vztah má svoje krize a svoje idylické chvíle – od náhodného setkání v dešti po vážné hovory po deseti letech. Vyprávění skládá historii vztahu ze dvou dějových linek: vztah na začátku versus deset let vzdálená současnost. Přesné pointování epizod soustavně ostřeluje srdeční krajinu i šedou kůru mozkovou diváků a divaček.

Dalším mimořádným zážitkem jistě bude i zahajovací koncert, který dnes začne ve 22:45 před hotelem Thermal. Na programu je unikátní koncertní projekt kapely Mig 21 a Orchestru a Sboru Národního divadla a pod vedením dirigenta Jaroslava Kyzlinka s názvem SymfoMIG.

Tečkou na závěr koncertu bude ohňostroj.

 

Zdroj: KVIFF

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.