Absolventi Univerzity třetího věku Západočeské univerzity převzali diplomy

Po dvouleté pauze vynucené pandemií převzali posluchači Univerzity třetího věku Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) osvědčení o absolvování opět přímo z rukou rektora Miroslava Holečka. Slavnostního ceremoniálu v Měšťanské besedě se v úterý 28. června zúčastnili absolventi za uplynulé tři akademické roky.

„Promoce je pro absolventy určitou odměnou a oceněním. Chtěli jsme proto, aby si toto symbolické ukončení studia mohli prožít i ti posluchači, kteří absolvovali v době, kdy nám protiepidemická opatření nedovolovala promoce uskutečnit tak, jak bychom si představovali,“ říká Magdalena Edlová, vedoucí Univerzity třetího věku ZČU. Diplomy, stvrzující absolvování Univerzity třetího věku ZČU, tak v Měšťanské besedě převzalo 255 z celkem 363 posluchačů, kteří ukončili studium za akademické roky 2019/20, 2020/21 a 2021/22.

V tomto akademickém roce navštěvovalo Univerzitu třetího věku ZČU celkem 1903 posluchačů v jedenácti městech Plzeňského a čtyřech městech Karlovarského kraje, konkrétně na pobočkách v Plzni, Klatovech, Blovicích, Tachově, Stříbře, Zbirohu, Spáleném Poříčí, Rokycanech, Dobřanech, Plasích, Horažďovicích, Karlových Varech, Chebu, Sokolově a Mariánských Lázních. Kromě běžné výuky se účastnili také rozšiřujících online kurzů, které se týkaly např. fake news a dezinformací, výtvarného umění, psychologie nebo regionální literatury.

Studium univerzity třetího věku je součástí celoživotního vzdělávání a je určeno seniorům a lidem ve třetím stupni invalidního důchodu, kteří mají zájem rozšiřovat své znalosti a udržovat svoji duševní aktivitu. Těm, kdo váhají, zda se na univerzitu třetího věku zapsat, Magdalena Edlová vzkazuje: „Nikdy není pozdě věnovat čas sám sobě, rozšířit si své znalosti a třeba navázat nová přátelství. Vůbec nezáleží, co jste kdy studovali, a maturitní vysvědčení po vás také chtít nebudeme.“

V září zahájí Univerzita třetího věku ZČU už 30. akademický rok. Ti, kdo chtějí být její součástí, se mohou elektronicky přihlašovat od 22. srpna od 12 hod. do 28. srpna do 24 hod. Rezervace pro pokračující kurzy probíhají už nyní.

Kompletní nabídku a veškeré potřebné informace najdou zájemci na webových stránkách https://u3v.zcu.cz/.

 

Zdroj: ZČU

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.