Seniorská obálka pomáhá zachraňovat životy

Seniorská obálka již čtyři roky pomáhá v situacích ohrožení zdraví nebo života. Je to tiskopis obsahující informace o medikaci, nemocech a kontaktech na osobu blízkou, který v případě potřeby složkám Integrovaného záchranného systému (zdravotníkům, hasičům a policii) umožňuje urychlit záchranu života. Tiskopis je označen názvem I. C.E. karta (In Case of Emergency), což znamená „použít v případě nouze“.

Seniorská obálka vznikla v Jihomoravském kraji v rámci projektu Implementace politiky stárnutí na krajích, který realizuje MPSV ČR z prostředků ESF. Tento projekt sice končí, ale na jeho webových stránkách je tiskopis stále k dispozici volně ke stažení. Můžete tam nalézt jak původní domácí verzi Seniorské obálky na ledničku, tak i Seniorskou obálku Mini, která se nosí v peněžence, aby ji měl člověk vždy po ruce.

Kdo ji může využít?

Především je určená seniorům, ale pomoci může každému bez ohledu na věk.

Jaký má Seniorská obálka význam?

Pomáhá při záchraně života a podporuje trojí zodpovědnost – občana za své zdraví, rodiny za své blízké a obce za své občany.

Kde Seniorskou obálku získám?

Volně ke stažení ji najdete v Souborech ke stažení na https://seniorivkrajich.mpsv.cz/

Kdo mi s vyplňováním Seniorské obálky pomůže?

Blízké osoby, sociální pracovníci obcí a v sociálních službách, lékaři.

Jak mám I. C.E. kartu vyplnit?

Postupujte podle POKYNŮ PRO VYPLŇOVÁNÍ (Soubory ke stažení, seniorivkrajich.mpsv.cz). Kolonky mají pořadí důležitosti jako na semaforu (červená, žlutá, zelená), které vytvořili zdravotníci ZZS podle potřebnosti údajů v praxi.

Na závěr rada: UDRŽUJTE SVÉ ÚDAJE STÁLE AKTUÁLNÍ. PŘI ZMĚNĚ LÉKŮ ČI KONTAKTŮ AKTUALIZUJTE!

 

Zdroj: MPSV ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.