Podvodně z lidí vylákal přes 2 miliony korun

Pod různými záminkami tahal čtyřiatřicetiletý muž z Karlových Varů z lidí peníze. Dařilo se mu to tak dobře, až celková suma podvodně získaných peněz přesáhla 2 miliony korun. Bylo proti němu zahájeno trestí řízení, ve kterém ho karlovarští kriminalisté obvinili ze spáchání zločinu podvodu. 

Od března roku 2020 do druhé poloviny září loňského roku se mu podařilo v Karlových Varech připravit o peníze několik lidí. Vymýšlel si k tomu různé záminky. „V prvním případě měl čtyřiatřicetiletý muž vylákat od šedesátiletého muže za účelem oprav a následného prodeje osobních automobilů finanční hotovost. Dále se mu mělo podařit z muže vylákat ještě osobní automobil značky BMW. Finanční hotovost ani vozidlo přes opakované urgence ze strany šedesátiletého muže nevrátil,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek.

Kromě toho slíbil dalšímu muži, že mu opatří nová hliníková kola na jeho motorové vozidlo. Ta ale nikdy nedodal a peníze si nechal. Z poškozeného šestatřicetiletého muže se mu ještě postupně povedlo dostat několik set tisíc korun.

Dále pak nasliboval osmadvacetileté ženě, že jí zprostředkuje prodej vozidla značky Audi. „Po domluvě měl vozidlo předat novému majiteli, a to i za přítomnosti osmadvacetileté ženy. Tu měl ale následně obviněný muž poslat pryč s tím, že všechny důležité věci týkající se prodeje motorového vozidla zařídí. Žena tak z místa odešla. Obviněný muž měl poté převzít za prodej vozidla finanční hotovost, kterou ale ženě nepředal,“ doplnil policejní mluvčí.

V posledním případě se jeho obětí stal šestašedesátiletý muž, jemuž přislíbil opravu jeho osobního vozidla značky Ford. Podvodník si převzal jak zmíněné auto, tak i finanční hotovost na opravu auta. Oboje si nechal a poškozenému muži vrátil jen registrační značky vozu, s tím, že je auto nepojízdné.

Muž si v současné době odpykává trest za jinou trestnou činnost, takže pokud se mu vina prokáže, prodlouží si pobyt za mřížemi až o osm let.

 

Zdroj: Policie ČR

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.