Policisté se zaměřili na přepravu nebezpečných věcí

Během akce, která se uskutečnila v součinnosti Generálního ředitelství cel a Centra služeb pro silniční dopravu, odhalili policisté v průběhu 16. až 17. června celkem 17 přestupků. Hlavním cílem této akce bylo zaměřit se na dodržování povinností při přepravě nebezpečných věcí dle Evropské dohody o mezinárodní silniční přepravě nebezpečných věcí ADR.

Třicet dopravních policistů, čtyři pracovníci celního úřadu a dva pracovníci civilních orgánů provedli společně kontrolu 23 vozidel, při které bylo zjištěno 17 přestupků v dopravě. Deset z nich se řešilo uložením pokuty příkazem na místě a sedm bylo oznámeno příslušnému správnímu orgánu.

„Zajímavou kontrolu provedli policisté u nákladního vozidla, jehož řidič převážel bazén. Svým nákladem řidič porušil maximální povolené rozměry a při silniční kontrole policistům nepředložil potřebné dokumenty k převozu tohoto typu nákladu,“ uvedl policejní mluvčí Jan Bílek.

Policisté se totiž také soustředili na kontrolu hmotnosti a rozměrů vozidel, upevnění nákladu, na kontrolu technického stavu nebo kontrolu tachografu a paměťových karet a dodržování sociálních předpisů, do nichž spadají doby řízení, odpočinku a bezpečnostních přestávek.

„Nejčastěji zjištěným přestupkem bylo porušení zákona číslo 111/1994 Sb., a to ve čtyřech případech. Ve třech případech byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidel. Dva řidiči překročili nejvyšší povolenou rychlost.  U jednoho z nákladních vozidel byl zjištěn nesprávně zajištěný náklad. Dvěma řidičům nákladních vozidel byla policisty zakázána další jízda. V jednom případě policisté uložili cizinci kauci dle zákona č. 111/ 1994 Sb. ve výši 5 000 Kč,“ dodal policejní mluvčí.

Podobné akce budou v Karlovarském kraji probíhat i nadále.

 

Zdroj: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.