Soutěž „Digitální závislosti pohledem dětí“ zná své vítěze

Na krajském úřadě se konalo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže s názvem „Digitální závislosti pohledem dětí“, kterou vyhlásil Odbor bezpečnosti a krizového řízení Krajského úřadu Karlovarského kraje.   

„Soutěž byla vyhlášena v souvislosti s chystaným vydáním brožur, jež jsou určené rodičům dětí různých věkových kategorií, zabývajících se problematikou nadužívání digitálních technologií a s tím spojeným nebezpečím vzniku závislosti. Soutěžní dětské obrázky budou zařazeny do těchto brožur. Do soutěže nám byla doručena řada nádherných prací, nad kterými jsme strávili dlouhý čas a těžko se rozhodovali o udělení umístění. Děti velmi intenzivně vnímají nebezpečí, které na ně prostřednictvím nadměrného užívání digitálních technologií číhá a přesně toto uvědomění dýchalo i z jejich úžasných a autentických výtvorů,“ uvedla Šárka Benešová z odboru bezpečnosti a krizového řízení.

Celkem bylo do soutěže doručeno 116 výtvarných prací, které budou až do 27. června  vystaveny v prostorech Krajské knihovny Karlovy Vary.

 

Výsledky:

Kategorie: 1. stupeň ZŠ

  1. místo – Daniel Lukáč, 9 let, 6.ZŠ Cheb
  2. místo – Silvie Postlová, 9 let, ZŠ Březová
  3. místo – Amálie Balková, 10 let, ZŠ Vintířov

Kategorie: 2. stupeň ZŠ

  1. místo – Zdeňka Kristová, 15 let, ZŠ Sokolov
  2. místo – Adéla Veselá, 14 let, ZŠ Cheb
  3. místo – Cao Bao Anh, 13 let, ZŠ Ostrov

Porota se rozhodla udělit také čestné uznání, a to konkrétně Otto Friedrichovi za výborné metodické vedení a jeho dětskému kolektivu ze 4. ZŠ Cheb (Nela Šelepová, Šárka Štěchová, Dalibor Krausam, Adéla Veselá) za velmi působivé grafické ztvárnění a obsahové uchopení tématu soutěže.

 

Zdroj: KÚ KVK

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.