Policisté zachránili devětadvacetiletého muže

Devětadvacetiletý muž chtěl v pondělí 20. června skočit z Ostrovského mostu
v Karlových Varech. Naštěstí krátce po deváté hodině večer, kdy k situaci došlo, procházel kolem prap. Josef Beránek z obvodního oddělení Karlovy Vary. Přestože měl osobní volno, informoval svého kolegu na operačním středisku, že na inkriminovaném mostě sedí muž a pravděpodobně si chce ublížit. Po příjezdu policejní hlídky se tato domněnka potvrdila, jelikož muž opravdu plánoval skočit ze zábradlí.

Nejprve na místo dorazila hlídka cizinecké policie ve složení pprap. Alexandr Pacholík, nstržm. Dominik Harcuba a nstržm. Olga Opletalová. Všichni tři se vydali k muži, který seděl na zábradlí, a snažili se s ním mluvit. „Muž po krátké konverzaci naštěstí slezl ze zábradlí. Poté jsem ho vyzval, aby se vzdálil od zábradlí a to udělal,“ uvedl pprap. Alexandr Pacholík. Následně začal devětadvacetiletý muž hovořit s policisty o svých problémech. „Samozřejmě jsme se ho snažili hlavně psychicky podpořit, poradit mu a několikrát mu zopakovali, že tohle není řešení. Jsem rád, že si to rozmyslel a z mostu neskočil,“ uvedl nstržm. Dominik Harcuba, který u policie slouží necelé dva roky. „Do podobné situace jsem se dostal vůbec poprvé. Člověk ale musí počítat s tím, že se tohle může stát kdykoliv, takže musí být připraven, aby to pak zvládl,“ dodal a doplnila ho kolegyně nstržm. Olga Opletalová. „Jak říkal kolega, tak nejdůležitější je, že to tentokrát dopadlo dobře.“

Zachráněný muž byl podroben orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, při níž nadýchal 2,15 promile. Z preventivních důvodů byl pak převezen do nemocnice Zdravotnickou záchrannou službou.

 

Zdroj: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.