Ašská radnice se snaží občanům zajistit lékařskou péči

Nejen bonusy pro chybějící lékaře, ale také snaha o systémové změny ze strany zdravotních pojišťoven. To je současná aktivita ašské radnice, která se dlouhodobě snaží řešit nedostatek zejména odborných ambulancí.

Právě kvůli tomu starosta Aše Dalibor Blažek počátkem června jednal s náměstkem Všeobecné zdravotní pojišťovny Ing. Bodnárem.

„Návštěva u náměstka ředitele VZP Ing. Bodnára v Praze mnoho nových a pozitivních informací
o možnosti zlepšení dostupnosti lékařské péče na Ašsku nepřinesla. Zdravotní pojišťovny jsou odpovědné právě za dostupnost péče. Správně by měly všem, kteří hledají svého praktického, dětského či ambulantního lékaře, najít v dostupné vzdálenosti odborníka, který je přijme „za své“ bez toho, že by sami museli obíhat ordinace, prosit a nechávat se odbýt. Lékařů je prý málo a pojišťovny nemají pravomoc kohokoliv přinutit k tomu, aby si svoji praxi otevřel třeba v Aši, “ uvedl starosta k výsledku schůzky.

„Pravidla stanovuje ministerstvo zdravotnictví, a proto budeme vytvářet tlak i tímto směrem. Například v možnosti větší spolupráce přeshraniční lékařské péče, která by nám Ašanům pomohla ve využívání specialistů třeba v Selbu, když toho Česká republika není schopna na našem území. Pan náměstek mne překvapil v tom ohledu, že dnes by již pojišťovny neviděly takový problém ve výši úhrad, pokud by se z úrovně státu podařilo vyřešit legislativní a právní otázky,“ doplnil.

Problém, který trápí všechna města Karlovarského kraje, vedl k tomu, že se na společném postupu domluvili starostové sedmi velkých měst.

 

Zdroj: město Aš

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.