Hasiči měli plné ruce práce

Ve středu 15. června vyjížděli hasiči v Karlovarském kraji celkem k devíti požárům. Hořely nakladače v Mírové, odpad v bývalém pivovaru v Karlových Varech a také tráva v Rotavě, Karlových Varech, dvakrát v Jenišově, Novém Sedle a Chebu.

V karlovarské městské části Dvory pak došlo k požáru dvoupatrové chaty, již si vlastníci renovují, aby v ní mohli trvale bydlet. Požár poškodil celý vnitřek chaty a k jeho uhašení byl nutný zásah čtyř jednotek hasičů. Příčina a výše škody jsou v šetření.

V části města Rybáře zasahovaly ve středu dopoledne hasiči ze tří jednotek u požáru odpadu v areálu bývalého pivovaru v Karlových Varech. Tento požár sice nebyl rozsáhlý, ale hořelo v nesnadno dostupných místech a budova byla plná velkého množství odpadu. Oheň byl likvidován i pomocí pěny. K velkým škodám naštěstí nedošlo, jen z patra nad místem požáru hasiči v průběhu hašení vyvedli jednu osobu.

Zato požár dvou kolových nakladačů v Mírové způsobil škodu přibližně v hodnotě 5 milionů korun, protože jeden nakladač byl zcela zničen a následně po rozšíření ohně vznikla škoda i na vedle stojícím nakladači. Plameny dostali hasiči ze tří jednotek pod kontrolu do dvaceti minut od nahlášení. Po uhašení pokračovalo ochlazování strojů i okolí. Večer potom byla provedena závěrečné kontrola termokamerou. Příčina požáru se šetří.

 

 

 

Kromě požárů vyjížděli hasiči ve středu odpoledne i k dopravním nehodám. V Karlových Varech u první nehody osobního auta, které muselo být nadzvednuto, aby bylo možné s ním odjet, se hasiči postarali o únik provozních kapalin. U další dopravní nehody zasahovali hasiči na silnici č. 20 u Krásného Jezu, kde se osobní auto převrátilo na střechu a bylo nutné ho vyprostit a protipožárně zabezpečit. Došlo ke zranění tří osob včetně jednoho malého dítěte. O ty se postarala posádka záchranné služby.

 

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.