Pedagogové se učili bránit ozbrojenému útočníkovi

V pátek 10. června proběhlo na jedné ze středních škol na Karlovarsku školení všech jejích zaměstnanců. V rámci metodického semináře s názvem „Ozbrojený útočník ve školském prostředí“ se pedagogové například dozvěděli, že při útoku tzv. aktivního útočníka je důležité řídit se doporučením U S B:
UTÍKEJ, SCHOVEJ SE, BOJUJ. Tento seminář pro ně přichystalo Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje společně s Krajským úřadem Karlovarského kraje. 

„Seminář byl rozložen do tří částí. V první části policisté přiblížili problematiku ozbrojených střelců, vysvětlili čím je specifický útok ozbrojených útočníků, jak se zachovat v situaci útoku a co dělat, když na místo útoku dorazí bezpečnostní složky. V prezentaci nechyběly ani případy útoků aktivních střelců ve školských zařízeních nejen z České republiky, ale z celého světa. Druhá část byla zaměřena na poskytnutí první pomoci při násilných traumatech a po teorii následovala praktická ukázka první pomoci. Zaměstnanci školy si tak mohli například nacvičit poskytnutí první pomoci při resuscitaci. Poslední závěrečná část byla zaměřena na prověření teoretických znalostí, které se učitelé dozvěděli v předchozích dvou blocích,“ popsala průběh semináře policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Kromě toho byly prezentovány informace v podobě vodítek vedoucích k identifikaci potencionálního útočníka ve školském zařízení. Užitečné byly jistě i rady a doporučení na přijetí systémových a technických opatření, která by v případě reálného útoku minimalizovala možné škody a usnadnila práci složek IZS.

O tom, že je tato preventivní akce více než na místě, svědčí nejenom nedávná střelba na základní škole v texaském městečku Uvalde, při které ozbrojený útočník letos v květnu zabil 19 dětí a dva učitele, ale i smrt učitele na středním odborném učilišti v Michli, jehož 31. března smrtelně zranil jeden z jeho studentů.

 

Zdroj: Policie ČR

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.