Ve Vřesové hořela sušící věž na uhlí

Během páteční noci z 10. na 11. června byl nahlášen požár sušárny uhlí v objektu palivového kombinátu ve Vřesové na Sokolovsku. Oheň se rychle šířil.
Když na místo dorazily první jednotky hasičů, bylo zjištěno, že požár zachvátil horní patra sušící věže. Na místě byl proto vyhlášen II. stupeň požárního poplachu a byly přivolány posilové jednotky.

Uvnitř sušárny nešlo z důvodu stále probíhajícího procesu bezpečně zasahovat, dokud nebylo zajištěno odpojení od elektřiny. Hasit se proto muselo z výškové techniky. Zásah byl pro hasiče extrémně fyzicky náročný, protože oheň zasáhl část sušárny ve všech patrech a uvnitř byly všechny prostory silně zakouřené s množstvím uhelného prachu. Bylo tedy nutné používat dýchací techniku a postupovat zevnitř objektu až do padesáti metrů výšky sušárny. Plameny navíc zasáhly i část pásového dopravníku uhlí.

Hasičům se v průběhu noci podařilo dostat požár pod kontrolu, nicméně zásah probíhal i po celou sobotu, kdy pokračovalo za stálého používání dýchacích přístrojů hašení skrytých ohnisek. Právě kvůli potřebě velkého množství dýchacích přístrojů byl na místě technický protiplynový vůz.

Hasiči ve Vřesové zůstanou až do doby, než bude místo požáru zcela vychladlé a budou vyloučena všechna možná skrytá ohniska. Po celou dobu zásahu byli na místě přítomni i vyšetřovatelé požárů. Během zásahu by zraněn jeden hasič. Příčina požáru a výše škody jsou prošetřovány.

 

Zdroj: HZS Karlovarského kraje

 

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email

Top

KOMERČNÍ ČLÁNEK

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.